SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: value
tr: değer

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Time
tr: Zaman

en: Custom
tr: Özel

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Info
tr: Bilgi

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Mapping
tr: Eşleştirme

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: Any
tr: Herhangi

en: Column
tr: Sütun

en: Target
tr: Hedef

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Query type
tr: Sorgu tipi

en: Datetime
tr: Tarih/Saat

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: Number of values is required.
tr: Değer sayısı gereklidir.
