SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: value
it: valore

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Time
it: Data e ora

en: Custom
it: Personalizzato

en: Integer
it: Intero

en: Info
it: Informazioni

en: Decimal
it: Decimale

en: Mapping
it: Mappatura

en: Any
it: Qualunque

en: Column
it: Colonna

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Boolean
it: Booleano

en: Resource
it: Risorsa

en: Query type
it: Tipo di query

en: Datetime
it: Data e ora

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: Number of values is required.
it: È richiesto il numero di valori.
