Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha17) - en to eu translation catalogue (12 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Action
eu: Ekintza

en: Edit
eu: Editatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Context
eu: Testuingurua
