Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Changed
hi: बदल गया

en: Context
hi: संदर्भ

en: UUID
hi: युयुआइङी
