Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha5) - en to ps translation catalogue (8 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Description
ps: سپړنه

en: Action
ps: چار

en: Edit
ps: سمون

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: View
ps: ليد

en: ID
ps: پېژند
