Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Data Type
uk: Тип даних

en: Object
uk: Об'єкт

en: Changed
uk: Змінено

en: Action Type
uk: Тип дії

en: Context
uk: Контекст

en: Actor
uk: Актор

en: Object Type
uk: Тип об'єкта

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.
