Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha8) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Action
de: Aktion

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Data Type
de: Datentyp

en: Object
de: Objekt

en: Changed
de: Geändert

en: Action Type
de: Aktionstyp

en: Context
de: Kontext

en: Actor
de: Akteur

en: Additional Data
de: Zusätzliche Daten

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?

en: Spectra POST API
de: Spectra-POST-API

en: Spectra GET API
de: Spectra-GET-API
