Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha8) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Data Type
id: Jenis Data

en: Changed
id: Berubah

en: Context
id: Kontek
