Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha9) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Data Type
fr: Type de données

en: Object
fr: Objet

en: Changed
fr: Modifié

en: Action Type
fr: Type d'action

en: Context
fr: Contexte

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Actor
fr: Acteur

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.
