Spectre CSS (2.0.1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Label
fa: برچسب

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Core
fa: هسته

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Normal
fa: عادی

en: Table
fa: جدول

en: Button
fa: دکمه

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Button size
fa: اندازه کلید

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
