Splide (1.0.4) - en to ru translation catalogue (60 entries)

en: Focus
ru: Фокус

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Main
ru: Основная

en: Configure
ru: Настроить

en: Options
ru: Опции

en: All
ru: Все

en: Custom
ru: Собственная

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Navigation
ru: Навигация

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Randomize
ru: Случайно

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Installed
ru: Установлено

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Interval
ru: Интервал

en: Intersection
ru: Перекрёсток

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Classes
ru: Классы

en: Skin
ru: Обложка

en: Overlay
ru: Перекрытие

en: Drag
ru: Перетащить

en: Pause on hover
ru: Пауза при наведении курсора

en: Zoom
ru: Масштабировать

en: Speed
ru: Скорость

en: Video options
ru: Опции видео

en: Direction
ru: Направление

en: Pause
ru: Пауза

en: Cover
ru: Обложка

en: Per page
ru: По страницам

en: Play
ru: Играть

en: Fullscreen
ru: Во весь экран

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: override
ru: переопределить

en: Auto height
ru: Авто высота

en: Fixed width
ru: Фиксированная ширина

en: Use field template
ru: Использовать шаблон поля

en: Responsive settings
ru: Адаптивные настройки

en: Media query
ru: Медиа-запрос

en: Responsive
ru: Адаптивный

en: Use rendered output to group rows
ru: Использовать обработку сгруппированных строк

en: Remove tags from rendered output
ru: Удалить теги из обработанного вывода

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Grouping field number %i
ru: Группирующее поле номер %i
