Splide (1.0.6) - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: Focus
hr: Fokus

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Options
hr: Opcije

en: All
hr: Svi

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Desc
hr: Silazno

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Randomize
hr: Nasumično

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Installed
hr: Instaliran

en: Apply
hr: Primjeni

en: Overlay
hr: Plutajuća ploča

en: Direction
hr: Smjer

en: Pause
hr: Zaustavi

en: Fixed width
hr: Fiksna širina

en: Asc
hr: Uzlazno
