Splide (1.0.8-rc2) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Focus
sv: Fokus

en: Title
sv: Titel

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Main
sv: Huvudinställningar

en: Options
sv: Alternativ

en: All
sv: Alla

en: Custom
sv: Anpassad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Desc
sv: Fallande

en: Navigation
sv: Navigering

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Randomize
sv: Slumpa

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Installed
sv: Installerad

en: Interval
sv: Intervall

en: Apply
sv: Applicera

en: Classes
sv: Klasser

en: Skin
sv: Skal

en: Overlay
sv: Lager

en: Speed
sv: Hastighet

en: Direction
sv: Riktning

en: Pause
sv: Pausa

en: Cover
sv: Täcka

en: Per page
sv: Per sida

en: Play
sv: Spela upp

en: Fullscreen
sv: Helskärmsläge

en: Pagination
sv: Paginering

en: override
sv: åsidosätt

en: Fixed width
sv: Fast bredd

en: Alt
sv: Alternativ

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Use field template
sv: Använd fältmall

en: Media query
sv: Databasfråga för media

en: Responsive
sv: Följsam

en: Use rendered output to group rows
sv: Används genererad utmatning för att gruppera rader

en: Remove tags from rendered output
sv: Tag bort taggar från genererad utmatning

en: Breakpoint
sv: Brytpunkt

en: Grouping field number %i
sv: Grupperande fältnummer %i
