Splide (1.1.0) - en to sk translation catalogue (35 entries)

en: Focus
sk: Fokus

en: Title
sk: Názov

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: List
sk: Zoznam

en: Edit
sk: Upraviť

en: None
sk: Žiadne

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Default
sk: Predvolené

en: Top
sk: Navrch

en: Options
sk: Nastavenia

en: All
sk: Všetky

en: Custom
sk: Vlastná

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Randomize
sk: Náhodne

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Installed
sk: Inštalované

en: Overlay
sk: Vrstva

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Direction
sk: Smer

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Play
sk: Prehrať

en: Pagination
sk: Stránkovanie

en: Fixed width
sk: Pevná šíka

en: Show progress bar
sk: Zobraziť progres
