Splide (2.0.11) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Focus
da: Fokus

en: Title
da: Titel

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Main
da: Primær

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Custom
da: Tilpasset

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Randomize
da: Tilfældigt

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Installed
da: Installeret

en: Live
da: Eksisterende

en: Classes
da: Klasser

en: Overlay
da: Overlejring

en: Speed
da: Hastighed

en: Direction
da: Retning

en: Available skins
da: Tilgængelige overflader

en: Per page
da: Pr. side

en: Arrows
da: Pile

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: override
da: tilsidesæt

en: Fixed width
da: Fast bredde

en: Use field template
da: Brug feltskabelon

en: Responsive
da: Responsivt

en: Use rendered output to group rows
da: Brug renderet output til at gruppere rækker

en: Remove tags from rendered output
da: Fjern tags fra det renderede output

en: Grouping field number %i
da: Grupperingsfelt nummer %i
