Splide (2.0.11) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Focus
pt: Foco

en: Title
pt: Título

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Top
pt: Superior

en: Main
pt: Principal

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Tudo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Navigation
pt: Navegação

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Randomize
pt: Aleatório

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Installed
pt: Instalado

en: Interval
pt: Intervalo

en: Live
pt: Ao Vivo

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Classes
pt: Turmas

en: Skin
pt: Tema

en: Animation
pt: Animação

en: Drag
pt: Arrastar

en: Speed
pt: Velocidade

en: Direction
pt: Direção

en: Cover
pt: Capa

en: Per page
pt: Por página

en: Fullscreen
pt: Tela Cheia

en: Pagination
pt: Paginação

en: override
pt: sobrescrever

en: Fixed width
pt: Largura fixa

en: Use field template
pt: Usar template de campo

en: Media query
pt: Consulta de mídia

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Use rendered output to group rows
pt: Use saída formatada para agrupar linhas

en: Remove tags from rendered output
pt: Remover tags da saída renderizada

en: Breakpoint
pt: Ponto de interrupção

en: Grouping field number %i
pt: Agrupando campo de número %i
