Splide (2.0.12) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Focus
tr: Etkinleştirme

en: Title
tr: Başlık

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Main
tr: Ana

en: Options
tr: Seçenekler

en: All
tr: Tümü

en: Custom
tr: Özel

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Randomize
tr: Rastgele belirle

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Installed
tr: Kurulu

en: Interval
tr: Aralık

en: Live
tr: Live (canlı)

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Direction
tr: Yön

en: Per page
tr: Sayfa başına

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: override
tr: üzerine yaz

en: Fixed width
tr: Sabit genişlik

en: Use field template
tr: Alan şablonunu kullan

en: Media query
tr: Ortam sorgusu

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Use rendered output to group rows
tr: Satırları gruplamak için görüntüsü oluşturulan çıktıyı kullan

en: Remove tags from rendered output
tr: Görüntüsü oluşturulan çıktıdan etiketleri kaldır

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası

en: Grouping field number %i
tr: Gruplama alanı numarası %i
