Splide (2.0.5) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Focus
ur: توجھ

en: Title
ur: عنوان

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: ID
ur: شناخت

en: Navigation
ur: نیویگیشن

en: Direction
ur: سمت
