Splitting.js (1.0.8) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Items
fr: Éléments

en: By
fr: Par

en: Targets
fr: Cibles

en: Not installed
fr: Non installé

en: Rows
fr: Rangées

en: Key
fr: Clef

en: Lines
fr: Lignes

en: Installed
fr: Installé

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Grid
fr: Grille

en: Usage
fr: Utilisation

en: Columns
fr: Colonnes

en: Local
fr: Locale

en: About
fr: À propos

en: Target
fr: Cible

en: Minimized
fr: Minimisé

en: Words
fr: Mots

en: Matching
fr: Correspondance

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Additional Information
fr: Informations supplémentaires

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Get Started
fr: Commencer

en: RTL support
fr: Support du RTL (Right To Left)

en: Save and go to list
fr: Enregistrer et aller à la liste
