Sports League (2.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (58 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: Categories
tr: Kategoriler

en: view
tr: görüntüle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Number
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Time
tr: Zaman

en: Main
tr: Ana

en: Total
tr: Toplam

en: Titles
tr: Başlıklar

en: All
tr: Tümü

en: Points
tr: Puanlar

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Count
tr: Sayaç

en: Height
tr: Yükseklik

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Desc
tr: Azalan

en: Goal
tr: Hedef

en: Position
tr: Konum

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Full name
tr: Tam ad

en: Team
tr: Takım

en: Teams
tr: Takımlar

en: Minutes
tr: Dakika

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Secondary
tr: İkincil

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: Archived
tr: Arşivlendi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Node operations bulk form
tr: Düğüm işlemleri toplu formu
