Sports League (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (68 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Action
de: Aktion

en: On
de: An

en: Categories
de: Kategorien

en: view
de: Ansicht

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Country
de: Land

en: Weight
de: Gewichtung

en: Image
de: Bild

en: edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Time
de: Zeit

en: Main
de: Haupt

en: Players
de: Spieler

en: Total
de: Gesamt

en: Titles
de: Titel

en: All
de: Alle

en: Points
de: Punkte

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Count
de: Anzahl

en: Height
de: Höhe

en: Sale
de: Verkauf

en: Desc
de: Absteigend

en: Goal
de: Ziel

en: Stats
de: Statistiken

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Full
de: Vollständig

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Match
de: Übereinstimmung

en: Promotion
de: Aktion

en: Minutes
de: Minuten

en: Apply
de: Anwenden

en: Competition
de: Wettbewerb

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Sports
de: Sport

en: Matches
de: Übereinstimmungen

en: Away
de: Abwesend

en: Secondary
de: Zweites

en: Edit link
de: ‚Bearbeiten‘-Link

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Administrative title
de: Administrativer Titel

en: Attendance
de: Teilnahme

en: Highlight
de: Hervorheben

en: Archived
de: Archiviert

en: Home team
de: Heimmannschaft

en: Away team
de: Gastmannschaft

en: Persons
de: Personen

en: Wins
de: Gewinne

en: Competitions
de: Wettbewerbe

en: Date of birth
de: Geburtsdatum

en: Goals
de: Ziele

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Node operations bulk form
de: Node Massenbearbeitung Formular

en: Coach
de: Kursleiter
