Sports League (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (79 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Categories
hu: Kategóriák

en: view
hu: megtekintés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Number
hu: Szám

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Time
hu: Idő

en: Main
hu: Fő

en: Players
hu: Lejátszók

en: Player
hu: Lejátszó

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Titles
hu: Címek

en: All
hu: Mind

en: Points
hu: Pontok

en: Page
hu: Oldal

en: Logo
hu: Logó

en: Off
hu: Ki

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Count
hu: Mennyiség

en: Height
hu: Magasság

en: Sale
hu: Eladás

en: Details
hu: Részletek

en: Desc
hu: Csökk

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Stats
hu: Statisztika

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: Full name
hu: Teljes név

en: Team
hu: Csapat

en: Teams
hu: Csapatok

en: Match
hu: Egyezik

en: Promotion
hu: Népszerűsítés

en: Minutes
hu: Perc

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: player
hu: lejátszó

en: Competition
hu: Verseny

en: Offset
hu: Eltolás

en: Person
hu: Személy

en: About
hu: Leírás

en: Sports
hu: Sport

en: Matches
hu: Egyezések

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Attendance
hu: Részvétel

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: Archived
hu: Archivált

en: Home team
hu: Hazai csapat

en: Away team
hu: Vendég csapat

en: Persons
hu: Személyek

en: Competitions
hu: Versenyek

en: Date of birth
hu: Születési idő

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Standings
hu: Helyezések

en: Club
hu: Klub

en: Node operations bulk form
hu: Tartalmak tömeges műveleteit lehetővé tevő űrlap

en: Coach
hu: Osztályfőnök
