Sports League (2.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (49 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Main
kn: ಪ್ರಮುಖ

en: Players
kn: ಚಾಲಕಗಳು

en: Player
kn: ಆಟಗಾರ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Points
kn: ಬಿಂದುಗಳು

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Off
kn: ಜಡ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Stats
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Competition
kn: ಸ್ಪರ್ಧೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Sports
kn: ಕ್ರೀಡೆಗಳು

en: Matches
kn: ತಾಳೆಗಳು

en: Away
kn: ಹೊರಹೋಗಿದ್ದಾರೆ

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್

en: In
kn: ಒಳಗೆ

en: Out
kn: ಹೊರಗೆ
