Sports League (2.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (53 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Categories
oc: Categorias

en: view
oc: veire

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Number
oc: Nombre

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Time
oc: Ora

en: Players
oc: Jogaires

en: Player
oc: Jogaire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Titles
oc: Títols

en: All
oc: Tot

en: Points
oc: Punts

en: Page
oc: Pagina

en: Logo
oc: Lògo

en: Off
oc: Desactivat

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Count
oc: Descompte

en: Height
oc: Nautor

en: Details
oc: Detalhs

en: Position
oc: Posicion

en: Stats
oc: Estatisticas

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Full name
oc: Nom complet

en: Team
oc: Equipa

en: Teams
oc: Equipas

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Secondary
oc: Secondaire

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Archived
oc: Archivat

en: Master
oc: Maître
