Sports League (3.0.0-alpha1) - en to am translation catalogue (26 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Logo
am: አርማ

en: Position
am: ቦታ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ
