Sports League (3.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Action
eo: Ago

en: On
eo: Ŝaltita

en: Categories
eo: Kategorioj

en: view
eo: rigardi

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: Weight
eo: Pezo

en: Image
eo: Bildo

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Label
eo: Etikedo.

en: Time
eo: Tempo

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page
eo: Paĝo

en: Logo
eo: Emblemo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Count
eo: Kalkulo

en: Details
eo: Detaloj

en: Desc
eo: malkreske

en: Position
eo: Loko

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Minute
eo: Minuto

en: Apply
eo: Apliku

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: <em>Edit @type</em> @title
eo: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Asc
eo: kreske
