Sports League (3.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (54 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: On
hi: चालू

en: Categories
hi: वर्ग

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Off
hi: बंद

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Count
hi: गुणांक

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Desc
hi: अवरोही

en: Goal
hi: लक्ष्य

en: Position
hi: स्थान

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Full
hi: पूरा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Minute
hi: मिनट

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Archived
hi: संग्रहीत
