Sports League (3.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (38 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Status
ku: ڕەوش

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: view
ku: پیشاندان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Number
ku: ژمارە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Image
ku: وێنە

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Label
ku: پێناس

en: Time
ku: کات

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Node
ku: گرێ

en: All
ku: هەموو

en: Page
ku: پەڕە

en: Logo
ku: لۆگۆ

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Count
ku: ژمارە

en: Height
ku: بەرزی

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: About
ku: دەربارە

en: <em>Edit @type</em> @title
ku: <em>دەسکاریکردنی @type</em> @title
