Sports League (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (72 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Ligado

en: Categories
pt: Categorias

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Number
pt: Número

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Time
pt: Hora

en: Main
pt: Principal

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Titles
pt: Títulos

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Points
pt: Pontos

en: Page
pt: Página

en: Logo
pt: Logótipo

en: Off
pt: Desligado

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Count
pt: Contagem

en: Height
pt: Altura

en: Sale
pt: Venda

en: Details
pt: Detalhes

en: Goal
pt: Objetivo

en: Position
pt: Posição

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full
pt: Completo

en: Full name
pt: Nome completo

en: Authored on
pt: Criado em

en: Minute
pt: Minuto

en: Team
pt: Equipa

en: Teams
pt: Equipas

en: Match
pt: Coincidente

en: Promotion
pt: Promoção

en: Changed
pt: Alterado

en: Minutes
pt: Minutos

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Person
pt: Pessoa

en: About
pt: Sobre

en: Sports
pt: Desporto

en: Matches
pt: Coincide

en: Secondary
pt: Secundário

en: Edit link
pt: Editar ligação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: Archived
pt: Arquivada

en: <em>Edit @type</em> @title
pt: <em>Editar @type</em> @title

en: Persons
pt: Pessoas

en: Venue
pt: Espaço

en: Master
pt: Principal

en: Node operations bulk form
pt: Formulário de operações em massa do nó.
