Sports League (3.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: All
bn: সমস্ত

en: Logo
bn: লোগো

en: To
bn: বরাবর

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: About
bn: সম্পর্কে

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
