Sports League (3.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (65 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Categories
fr: Catégories

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Number
fr: Nombre

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Time
fr: Heure

en: Main
fr: Principal

en: View
fr: Voir

en: Player
fr: Lecteur

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Titles
fr: Titres

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Off
fr: Désactivé

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Count
fr: Décompte

en: Height
fr: Hauteur

en: Sale
fr: Vente

en: Goal
fr: Objectif

en: Stats
fr: Statistiques

en: Sort by
fr: Trier par

en: Full
fr: Complet

en: Full name
fr: Nom complet

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Left
fr: Gauche

en: Team
fr: Equipe

en: Teams
fr: Equipes

en: Match
fr: Correspondance

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Person
fr: Personne

en: About
fr: À propos

en: Matches
fr: Correspondances

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Edit link
fr: Lien de modification

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Administrative title
fr: Titre pour l'administration

en: Attendance
fr: Participation

en: Highlight
fr: Surligner

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: <em>Edit @type</em> @title
fr: <em>Modifier @type</em> @title

en: Persons
fr: Personnes

en: Date of birth
fr: Date de naissance

en: Goals
fr: Objectifs

en: Master
fr: Principal

en: Node operations bulk form
fr: Formulaire des opérations en masse sur les nœuds
