Sports League (3.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (62 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Categories
it: Categorie

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Total
it: Totale

en: Titles
it: Titoli

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Count
it: Numero

en: Height
it: Altezza

en: Sale
it: Vendita

en: Desc
it: Disc

en: Goal
it: Obbiettivo

en: Position
it: Posizione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Full
it: Completo

en: Full name
it: Nominativo

en: Authored on
it: Creato il

en: Minute
it: Minuto

en: Left
it: Sinistra

en: Match
it: Riscontro

en: Changed
it: Modificato

en: Minutes
it: Minuti

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Secondary
it: Secondario

en: Edit link
it: Link modifica

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Archived
it: Archiviato

en: <em>Edit @type</em> @title
it: <em>Modifica @type</em> @title

en: Date of birth
it: Data di nascita

en: Master
it: Principale
