Sports League (3.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (69 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: On
ja: オン

en: Categories
ja: カテゴリー

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Number
ja: 数値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Time
ja: 時間

en: Main
ja: メイン

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Total
ja: 合計

en: Titles
ja: タイトル

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: Points
ja: ポイント

en: Page
ja: ページ

en: Logo
ja: ロゴ

en: Off
ja: オフ

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Count
ja: カウント

en: Height
ja: 高さ

en: Details
ja: 詳細

en: Desc
ja: 降順

en: Goal
ja: 目的

en: Position
ja: ポジション

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Full
ja: すべて

en: Full name
ja: フルネーム

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Minute
ja: 分

en: Match
ja: 一致

en: Promotion
ja: プロモーション

en: Changed
ja: 変更済

en: Minutes
ja: 分

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Mini
ja: ミニ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Attendance
ja: 参加者

en: Archived
ja: アーカイブ

en: <em>Edit @type</em> @title
ja: <strong>@type</strong> @title の編集

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Node operations bulk form
ja: ノード一括操作フォーム
