Sports League (3.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Categories
ro: Categorii

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Titles
ro: Titluri

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Points
ro: Puncte

en: Page
ro: Pagina

en: Logo
ro: Siglă

en: Off
ro: Oprit

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Count
ro: Contor

en: Height
ro: Înălțime

en: Desc
ro: Descendent

en: Position
ro: Poziție

en: Stats
ro: Statistici

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Full name
ro: Numele complet

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Minute
ro: Minut

en: Left
ro: Stânga

en: Promotion
ro: Promoție

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Archived
ro: Arhivat

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Node operations bulk form
ro: Formular pentru operații în masă noduri
