Sports League (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (67 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Action
pl: Akcja

en: On
pl: Włączony

en: Categories
pl: Kategorie

en: view
pl: przeglądaj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Number
pl: Liczba

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Time
pl: Czas

en: Main
pl: Główne

en: Players
pl: Odtwarzacze

en: Total
pl: Razem

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Titles
pl: Tytuły

en: All
pl: Wszystko

en: Points
pl: Punkty

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Height
pl: Wysokość

en: Sale
pl: Sprzedaż

en: Details
pl: Szczegóły

en: Desc
pl: Malejąco

en: Goal
pl: Cel

en: Position
pl: Pozycja

en: Stats
pl: Statystyki

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Full
pl: Pełny

en: Full name
pl: Pełna nazwa

en: Team
pl: Zespół

en: Teams
pl: Drużyny

en: Match
pl: Pasuje

en: Minutes
pl: Minuty

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Person
pl: Osoba

en: About
pl: O stronie

en: Coming soon
pl: Wkrótce

en: Matches
pl: Pasuje

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: Highlight
pl: Zaznaczenie

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Home team
pl: Drużyna u siebie

en: Away team
pl: Drużyna na wyjeździe

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Club
pl: Klub

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Node operations bulk form
pl: Formularz operacji masowych dla węzłów
