Sports League (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Categories
da: Kategorier

en: view
da: vis

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Number
da: Antal

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Time
da: Tid

en: Main
da: Primær

en: Players
da: Afspillere

en: Total
da: I alt

en: Attachment
da: Bilag

en: Titles
da: Titler

en: All
da: Alle

en: Points
da: Point

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Height
da: Højde

en: Sale
da: Udsalg

en: Details
da: Detaljer

en: Desc
da: Faldende

en: Goal
da: Mål

en: Position
da: Placering

en: Stats
da: Statistik

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Full name
da: Fulde navn

en: Team
da: Hold

en: Match
da: Resultat

en: Minutes
da: Minutter

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Sports
da: Sport

en: Secondary
da: Sekundær

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Administrative title
da: Administrativ titel

en: Attendance
da: Deltagelse

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Archived
da: Arkiveret

en: Date of birth
da: Fødsesdato

en: Asc
da: Stigende

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: Node operations bulk form
da: Formular til bulk-handlinger på indholdselementer
