Sports League (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: Categories
id: Kategori

en: view
id: tampilan

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Time
id: Waktu

en: Attachment
id: Lampiran

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Height
id: Tinggi

en: Details
id: Rincian

en: Goal
id: Tujuan

en: Position
id: Posisi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Full
id: Penuh

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Promotion
id: Promosi

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Secondary
id: Sekunder

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Archived
id: Diarsipkan

en: Asc
id: Urutan turun
