Sports League (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: view
fa: مشاهده

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Number
fa: عدد

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: Time
fa: زمان

en: ID
fa: هویت

en: Attachment
fa: پیوست

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Logo
fa: آرم

en: Off
fa: خاموش

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Height
fa: ارتفاع

en: ,
fa: ،

en: Details
fa: جزئیات

en: Desc
fa: نزولی

en: Position
fa: موقعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Mini
fa: کوچک

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
