Spreaker (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Action
it: Azione

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Manage
it: Gestisci

en: All
it: Tutti

en: Custom
it: Personalizzato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Show
it: Mostra

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args

en: Master
it: Principale

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
