Spreaker (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Action
ja: アクション

en: Reset
ja: リセット

en: edit
ja: 編集

en: Manage
ja: 管理

en: All
ja: すべて

en: Custom
ja: カスタム

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Show
ja: 表示

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Start import
ja: インポート開始

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ja: 引数の @operation を処理中にエラーが発生しました: @args

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Node operations bulk form
ja: ノード一括操作フォーム

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿
