SQLite Backup (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Date
pt: Data

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Create
pt: Criar

en: Clear cache
pt: Limpar a cache

en: Revert
pt: Reverter

en: Caches cleared.
pt: As caches foram limpas.
