Drupal driver for SQL Server and SQL Azure (5.0.1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: About
hi: के बारे में

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
hi: द्रुपाल को मौजूदा डेटाबेस के साथ स्थापित नहीं किया जा सकता । त्रुटी का संशोधन करें ।

en: SQL Server
hi: एस क्यू एल का बैरा (सर्वर)

en: Database engines
hi: आंकड़ाकोष (डेटाबेस) का इंजन

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
hi: डेटाबेस %database नहीं मिल सका। सर्वर डेटाबेस बनाने का प्रयास करते समय निम्न संदेश दिखा रहा है: %error

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
hi: डेटाबेस सर्वर संस्करण %version न्यूनतम आवश्यक संस्करण %minimum_version से कम है।
