SSH Key (4.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: size
it: dimensioni

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Value
it: Valore

en: Name
it: Nome

en: General
it: Generale

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Textarea
it: Area di testo

en: Field types
it: Tipi di campo
