SShop (8.x-1.11) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Body
fr: Corps

en: Comments
fr: Commentaires

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Link
fr: Lien

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Teaser
fr: Accroche

en: All
fr: Tout

en: Page title
fr: Titre de page

en: Company
fr: Société

en: Recent posts
fr: Dernières contributions

en: Tools
fr: Outils

en: Recent comments
fr: Commentaires récents

en: Close
fr: Fermer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Products
fr: Produits

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Review
fr: Vérifier

en: Tabs
fr: Onglets

en: Apply
fr: Appliquer

en: Permalink
fr: Permalien

en: Product Category
fr: Catégorie du produit

en: Offset
fr: Décalage

en: Next »
fr: Suivant »

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: No products found.
fr: Aucun produit trouvé.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Taxonomy term page
fr: Page d'un terme de taxonomie

en: {current} of {total}
fr: {current} sur {total}

en: « Prev
fr: « Préc.

en: Master
fr: Principal

en: stop slideshow
fr: stopper le diaporama

en: Product category
fr: Catégorie de produits

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Default comments
fr: Commentaires par défaut

en: Allows commenting on content
fr: Autorise à commenter le contenu

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
