SShop (8.x-1.13) - en to nl translation catalogue (56 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Comments
nl: Reacties

en: Tags
nl: Labels

en: Homepage
nl: Homepagina

en: Search
nl: Zoeken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Reviews
nl: Inspecties

en: All
nl: Alle

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Header
nl: Kop

en: Desc
nl: Aflopend

en: Company
nl: Bedrijf

en: Recent posts
nl: Recente berichten

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Recent comments
nl: Recente reacties

en: Close
nl: Sluiten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Products
nl: Producten

en: Right Sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Review
nl: Overzicht

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Left Sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Next »
nl: Volgende »

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: No products found.
nl: Geen producten gevonden

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Footer Bottom
nl: Onder footer

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Taxonomy term page
nl: Pagina met taxonomietermen

en: {current} of {total}
nl: {current} van {total}

en: « Prev
nl: « Vorige

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Asc
nl: Oplopend

en: stop slideshow
nl: stop de slideshow

en: Product category
nl: Productcategorie

en: Toggle navigation
nl: Navigatie wisselen

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Default comments
nl: Standaardreacties

en: Allows commenting on content
nl: Staat het reageren op de inhoud toe

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
