SShop (8.x-1.13) - en to pt translation catalogue (59 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Images
pt: Imagens

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: Comments
pt: Comentários

en: Homepage
pt: Página inicial

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Help
pt: Ajuda

en: Teaser
pt: Chamada

en: All
pt: Tudo

en: Page title
pt: Título da página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Desc
pt: Decrescente

en: Company
pt: Empresa

en: Recent posts
pt: Posts recentes

en: Navigation
pt: Navegação

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Recent comments
pt: Comentários recentes

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Products
pt: Produtos

en: Right Sidebar
pt: Barra lateral direita

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Review
pt: Revisão do pedido

en: Tabs
pt: Abas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Product Category
pt: Categoria do produto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Left Sidebar
pt: Barra lateral esquerda

en: Next »
pt: Próximo »

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: No products found.
pt: Nenhum produto encontrado.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: User menu
pt: Menu do usuário

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Taxonomy term page
pt: Página de termo de taxonomia

en: {current} of {total}
pt: {current} de {total}

en: « Prev
pt: « Anterior

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Product category
pt: Categoria do produto

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Default comments
pt: Comentários padrão

en: Allows commenting on content
pt: Permite comentar no conteúdo

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário
