Simple Scope ID (1.0.0) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: None
da: Ingen

en: Serial
da: Serienummer

en: Scope
da: Dækning

en: Context
da: Kontekst

en: Context identifier
da: Kontekstidentifikator

en: Field types
da: Felttyper
