Simple Scope ID (1.0.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: None
hu: Nincs

en: Serial
hu: Sorszám

en: Scope
hu: Hatókör

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: Field types
hu: Mezőtípusok
