Simple Scope ID (1.0.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: None
it: Nessuno

en: Serial
it: Seriale

en: Scope
it: Portata

en: Context
it: Contesto

en: Field types
it: Tipi di campo
