Simple Scope ID (1.0.0) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: None
sv: Ingen

en: Serial
sv: Serienummer

en: Scope
sv: Omfattning

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Context
sv: Sammanhang

en: Field types
sv: Fälttyper
